Eaton 5PX 1500i RT2U G2 5PX1500IRT2UG2
Raspoloživost:
Dostupno uz narudžbu
Dostupno u poslovnicama:
Webshop
Ista cijena za sve načine plaćanja!
Odaberi jednokratno ili plaćanje po ponudi i zgrabi dodatnih 5% popusta na istaknutu cijenu!
Dostupno uz narudžbu
General Topology Line-Interactive High Frequency (Pure Sinewave, Booster + Fader) Configuration Tower/Rack 2U Part Number 5PX1500iRT Rating (VA/Watts) 1500/1350 Dimensions (H x W x D, mm) 86.2 x 441 x 522 Weight (kg) 28 Electrical Input Connection (1) IEC-320-C14 Input Voltage Without Using Batteries 160V-294V (adjustable to 150V-294V) Input frequency Range Without Using Batteries 47 to 70 Hz (50 Hz system), 56.5 to 70 Hz (60 Hz system), 40 Hz in low-sensitivity mode Electrical Output Voltages 230 V (+6/-10 %) (Adjustable to 200V / 208V / 220V / 230V / 240V) Outlets (8) IEC-320-C13 Remotely controlled sockets 2 groups of 2 x IEC C13 (10 A) Output Frequency 50/60 Hz +/- 0.1 % (autosensing) Battery Battery Management ABM® & Temperature compensated charging method (user selectable), Automatic battery test, deep discharge protection, automatic recognition of external battery units Communications Communication Ports 1 USB port + 1 RS232 serial port and relay contacts (USB and RS232 ports cannot be used simultaneously) + 1 mini terminal block for remote ON/OFF and Remote Power Off Communications Card Slots 1 slot for NMC Minislot card or NMC ModBus/JBus or MC Contacts/Serial Environmental & Standards Audible Noise < 45 dBA Operating Temperature 0 to 40°C Performance – Safety – EMC IEC/EN 62040-1-1 (Safety), IEC/EN 62040-2 (EMC), IEC/EN 62040-3 (Performance), Approvals CE, CB report, TÜV